ABD'de bir camiye ilk defa mahya asılacak Merter Platformu Yüzlerce Kütüphane Oluşturma Hedefi Koydu ABD'de öldürülen 3 Müslüman genç defnedildi Neden susuyorsun Cinayetin nedeni "park sorunu"ndan fazlası Katar: Hamas bir terör örgütü değil Gazze'de İsrail karşıtı gösteri İranlı Sünni Alim: Sünnileri devrim kutlamalarına katılmaya çağırdı Görmez: Camilerimizi yeniden gözden geçirmeliyiz Hasan El Benna'nın torunu: Teslim etmeyin idam edecekler Ahmedinejad: Türkiye ve İran el ele vermesi gerekir ABD'de 3 Müslüman genç öldürüldü

ABD'de 3 Müslüman genç öldürüldü

ABD'nin Kuzey Carolina eyaletindeki Chapel Hill kasabasında yaşayan üç Müslüman genç evlerinde vurularak öldürüldü.

Kuzey Carolina Üniversitesi yakınlarındaki Chapel Hill bölgesinde bir apartman dairesinde meydana gelen olayda, 23 yaşındaki Deah Shaddy Barakat ve eşi 21 yaşındaki Yusor Muhammed ile 19 yaşındaki Yusor Muhammed'in kız kardeşi Razan Muhammed Ebu-Salha evlerinde silahla vurularak öldürüldü.

Silah sesleri üzerine olay yerine ulaşan ekipler cinayetle ilgili olarak 46 yaşında Craig Stephen Hicks isimli bir kişiyi gözaltına alındı. Katil zanlısının 'ateist' olduğu özellikle vurgulandı.

Şadi Berekat'ın bir süre önce evlendiği ve eşiyle birlikte sosyal medyayı çok iyi kullandığı belirtiliyor. Barakat'ın ölmeden birkaç gün önce Suriyeli sığınmacılar için yardım kampanyası başlattığı ve sosyal medyada İslamofobi ile ilgili yaptığı paylaşımlar dikkat çekti.

'HEPSİNİ ÖLDÜRMELİYİZ' DİYEN SPİKERİN KANALI SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

Ocak ayında Fransa'da gerçekleşen saldırılar ve onlarca kişinin hayatını kaybettiği olaylar sonrası 'hepsini öldürmeliyiz' sözleriyle tüm Müslümanlar'ı hedef gösteren Fox News spikeri Jeanine Pirro'ya tepki yağmıştı. Fox News olayın gerçekleşmesinden bu yana saatler geçmesine rağmen olayla ilgili sessizliğini koruyor.

2015-02-12 01:24:39
  • Ziyaret: 34038
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0