ABD'de bir camiye ilk defa mahya asılacak Merter Platformu Yüzlerce Kütüphane Oluşturma Hedefi Koydu ABD'de öldürülen 3 Müslüman genç defnedildi Neden susuyorsun Cinayetin nedeni "park sorunu"ndan fazlası Katar: Hamas bir terör örgütü değil Gazze'de İsrail karşıtı gösteri İranlı Sünni Alim: Sünnileri devrim kutlamalarına katılmaya çağırdı Görmez: Camilerimizi yeniden gözden geçirmeliyiz Hasan El Benna'nın torunu: Teslim etmeyin idam edecekler Ahmedinejad: Türkiye ve İran el ele vermesi gerekir ABD'de 3 Müslüman genç öldürüldü

Akan kanın durması için çok dua edelim

Müslüman Kardeşlerimiz için, bölgemizdeki akan kan ve gözyaşının durması için bol bol dua etmeliyiz

Ramazan ayının gelmesi dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yapan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Rahmet ve Bereket ayı Ramazan’ı Müslümanların fırsata çevirerek iyi değerlendirmesi gerektiğini belirterek "Maalesef bölgemizdeki karışıklıklar, Suriye’deki iç savaşta Müslüman’ın Müslüman kardeşinin kanını akıtması, Mısır’da seçimle gelen iktidarın darbe ile devrilmesi ve iç karışıklıklar, Myanmar’da Arakan’da Müslüman kardeşlerimize yönelik saldırı ve katliamlar bizleri derinden üzmektedir. Müslümanlar olarak nefis muhasebesinin yanında Müslüman kardeşlerim için ne yapabilirim diye düşünme ve dua vaktidir. Bu kutlu zaman dilimini fırsata çevirerek ülkemiz için, Müslüman Kardeşlerimiz için, bölgemizdeki akan kan ve gözyaşının durması için bol bol dua etmeliyiz” dedi.

On bir ayın sultanı Ramazan’ın Allah’a yakınlaşma ayı olduğunu belirten Genel Başkan Bayraktutar, yalnızca Ramazan Müslüman’ı olmanın doğru olmadığına dikkat çekerek ""Ramazan nefis muhasebesidir, kötü alışkanlıklarımızdan kurtulmak, güzel alışkanlıklar elde etmek ve bu güzel ahlakı hayat düsturumuz haline getirme Allah’a kul olma fırsatıdır. Bu fırsatı iyi değerlendirmek ve tüm yıla yaymak gerekir” şeklinde konuştu.

Ramazan etkinliklerinin zaman zaman abartılarak eğlence ve şatafatlı iftar davetlerinin ön plana çıktığını belirten Bayraktutar, Ramazan’ın ruhuna uygun değerlendirilmesi gerektiğini, maneviyatımızı güçlendirici, birlik ve beraberliği ön plana çıkaran program ve etkinliklerin yapılması gerektiğini ifade etti.

Özellikle iftar programlarının sınıfsal ayırıma dönüşmesini eleştiren Bayraktutar, "Maalesef iftar sofraları zaman zaman sınıfsal farklılıkların oluştuğu, israf ve gösteriş ortamlarına dönüşe biliyor. Asıl olan evlerimizi ve gönüllerimizi orucu bizimle idrak eden herkese açık tutmaktır ve ibadetlerimizde ve yaptığımız her işte ihlası ön plana çıkarmaktır” diye konuştu.

Bayraktutar, tüm Müslümanların ve vatandaşlarımızın Mübarek Ramazan ayını tebrik ederken, Ramazan ayının bölgemizdeki akan kan ve gözyaşının durması, kardeşlik ortamının tesisi, ümmetin huzuru ve dünya barışına vesile olması temennisinde bulundu.

Bugün

2013-07-09 22:22:55
  • Ziyaret: 55611
  • (Suanki Oy 5.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 1
  • 0 0