ABD'de bir camiye ilk defa mahya asılacak Merter Platformu Yüzlerce Kütüphane Oluşturma Hedefi Koydu ABD'de öldürülen 3 Müslüman genç defnedildi Neden susuyorsun Cinayetin nedeni "park sorunu"ndan fazlası Katar: Hamas bir terör örgütü değil Gazze'de İsrail karşıtı gösteri İranlı Sünni Alim: Sünnileri devrim kutlamalarına katılmaya çağırdı Görmez: Camilerimizi yeniden gözden geçirmeliyiz Hasan El Benna'nın torunu: Teslim etmeyin idam edecekler Ahmedinejad: Türkiye ve İran el ele vermesi gerekir ABD'de 3 Müslüman genç öldürüldü

Arakan'da evlere kimyasal kundaklama

Güneydoğu Asya ülkesi Burma'da (Myanmar) Müslümanlara yönelik ırkçı olaylar devam ediyor. Arakan eyaletinde Müslüman Rohingyalara ait 112 ev ateşe verildi.

Aşırı uç gruplar tarafından evleri yakılan bölge sakinleri, çetelerin kundaklama eyleminde kimyasal madde kullanmış olabileceğini söyledi. Maungdaw kasabasında evlerin hızla yandığını anlatan aileler, 'Raşidullah köyünde 40 ev var ve hepsi 1-2 dakika içinde yandı' dedi. Phan Myaung köyünde de 72 evin yakıldığı biliniyor. Yangınlar sebebiyle toplam 362 kişi evsiz kaldı.

KOZMETİK SATICI KILIĞINDA

Yangından sonra köyün içinde çadırlarda yaşamaya başlayan halka herhangi bir yardımda bulunulmadı. Yangın hakkında bilgi veren bir kişi, köye 'kozmetik malzemeleri satan' iki kadının geldiğini ve yangının bu iki kadın köyden çıktıktan sonra başladığını anlattı. Öte yandan Burma hükümeti, Birleşmiş Milletler'in (BM) ocak ayında ülkenin batısındaki bir köyde 48 Müslüman'ın Budist çeteler tarafından katledildiğine ilişkin raporu reddetti.

Yeni Şafak

2014-03-14 14:08:33
  • Ziyaret: 41979
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0