ABD'de bir camiye ilk defa mahya asılacak Merter Platformu Yüzlerce Kütüphane Oluşturma Hedefi Koydu ABD'de öldürülen 3 Müslüman genç defnedildi Neden susuyorsun Cinayetin nedeni "park sorunu"ndan fazlası Katar: Hamas bir terör örgütü değil Gazze'de İsrail karşıtı gösteri İranlı Sünni Alim: Sünnileri devrim kutlamalarına katılmaya çağırdı Görmez: Camilerimizi yeniden gözden geçirmeliyiz Hasan El Benna'nın torunu: Teslim etmeyin idam edecekler Ahmedinejad: Türkiye ve İran el ele vermesi gerekir ABD'de 3 Müslüman genç öldürüldü

Isınmak için çocuklarının elbiselerini yaktılar

Kategori Avrupa
Ülkenin doğusundaki Merac Mülteci Kampı'nda, üzerindeki karları boşaltarak çadırlarını ayakta tutmaya çalışan Suriyeliler, biraz olsun ısınabilmek için lastik ve çocuk elbisesi gibi bulabildikleri herşeyi yakmaya başladı.

AA muhabirine kışla mücadelelerini anlatan Humuslu Muhammed Yusuf, ailesini ve çocuklarını ısıtabilmek için elindeki lastik tekeri yaktığını söyledi. Yusuf, bulabildiğinde eski ayakkkabıları da yakacak olarak kullandığını belirtti.

Gıda malzemlerinin az olduğuna dikkati çeken Zehra Şehade ise ısınmak için çocuklarının elbiselerini yaktığını dile getirdi.

Halepli Abdulhay el-Anan da kamptaki sığınmacıların çok zor şartlar altında yaşadıklarını, çocukların soğuk yüzünden hastalandığını ifade etti. Anan, "Yardımlar çok az. Odun bile verilmiyor" dedi.

İçinde bulunduğu zor durumu anlatırken gözyaşlarına hakim olamayan Atıf el-Hımsi ise "Rüzgar ve kar çadırımızı yıktı. Artık korkabileceğimiz bir şey de kalmadı" diye konuştu.

Ortadoğu'yu etkisi altına alan soğuk hava dalgası nedeniyle Lübnan'da biri 2,5 aylık bebek, 5 Suriyeli sığınmacı donarak hayatını kaybetmişti.

AA
2015-01-14 12:36:59
  • Ziyaret: 29737
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0