ABD'de bir camiye ilk defa mahya asılacak Merter Platformu Yüzlerce Kütüphane Oluşturma Hedefi Koydu ABD'de öldürülen 3 Müslüman genç defnedildi Neden susuyorsun Cinayetin nedeni "park sorunu"ndan fazlası Katar: Hamas bir terör örgütü değil Gazze'de İsrail karşıtı gösteri İranlı Sünni Alim: Sünnileri devrim kutlamalarına katılmaya çağırdı Görmez: Camilerimizi yeniden gözden geçirmeliyiz Hasan El Benna'nın torunu: Teslim etmeyin idam edecekler Ahmedinejad: Türkiye ve İran el ele vermesi gerekir ABD'de 3 Müslüman genç öldürüldü

İsrail jetleri Gazze'yi vurdu

İsrail jetleri, Gazze’de 29 ayrı hedefi vurdu. Vurulan hedefler arasında Mısır sınırındaki tüneller de vardı.

İsrail’in salı günü Gazze’ye yönelik bir hava saldırısında İslami Cihad örgütüne mensup üç Filistinliyi öldürmesinin ardından bölgede tansiyon yeniden yükseldi.

İsrail’e cevap veren İslami Cihad, çarşamba günü İsrail’in güney şehirlerine 60 kadar roket fırlattı. Bunun üzerine İsrail savaş uçakları, Gazze’de 29 ayrı hedefi vurdu. Mısır sınırındaki Refah’a yönelik saldırıda üç kişi yaralandı. Bu saldıraya İran’a yakınlığı ile bilinen İslami Cihad’dan roketli cevap geldi. Roket saldırılarında ölen ya da yaralanan olmadı. Yükselen tansiyon, 16 aydır süren kırılgan ateşkesin bozulabileceği endişesine yol açtı. Ancak İslami Cihad, Mısır’ın arabuluculuğunda Kasım 2012 ateşkes anlaşmasının ruhuna sadık bir ateşkesi kabul ettiğini duyurdu. Grup, İsrail saldırmadığı sürece kendilerinin de ateşkese uyacağını ifade etti. İsrail’in Kasım 2012’de Gazze’ye gerçekleştirdiği sekiz günlük operasyonda 133 Filistinli ölmüştü.

Zaman

2014-03-14 14:10:44
  • Ziyaret: 40531
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0