ABD'de bir camiye ilk defa mahya asılacak Merter Platformu Yüzlerce Kütüphane Oluşturma Hedefi Koydu ABD'de öldürülen 3 Müslüman genç defnedildi Neden susuyorsun Cinayetin nedeni "park sorunu"ndan fazlası Katar: Hamas bir terör örgütü değil Gazze'de İsrail karşıtı gösteri İranlı Sünni Alim: Sünnileri devrim kutlamalarına katılmaya çağırdı Görmez: Camilerimizi yeniden gözden geçirmeliyiz Hasan El Benna'nın torunu: Teslim etmeyin idam edecekler Ahmedinejad: Türkiye ve İran el ele vermesi gerekir ABD'de 3 Müslüman genç öldürüldü

Katar: Hamas bir terör örgütü değil

Almanya'da gerçekleştirilen 51'inci Münih Konferansı'na katılan Katar Dışişleri Bakanı Halid bin Muhammed El Atiyye, ülkesinin Hamas'a destek vermesine getirilen eleştirilere cevap verdi. Atiyye, Hamas'ın bir terör örgütü olmadığını, sadece İsrail işgaline karşı savaştığını söyledi.

Ortadoğu'nun ana sorununun İsrail ile Filistin arasındaki süreç olduğuna işaret eden Atiyye, bu sorunun bölgedeki kargaşayı artırdığını kaydetti.

Gazze'de 6 yaşındaki küçük bir kızın üç savaş geçirdiğini anlatan Atiyye, "İsrail Gazze'ye karşı üç savaş yaptı. Hamas'ı mağlup ettiler mi? Bu önemli bir soru. İsrail, Hamas ile neden konuşmuyor? Hamas'ı mağlup edemediler. Bunu üç kez denediler. Her seferinde yıkılanları yeniden inşa etmek zorunda kaldık. Sadece binaların değil, Gazze'deki çocukların maneviyatını da" diye konuştu.

Panelde Hamas ile ilgili konu açıldığında Atiyye, şunları söyledi: "Bizim için Hamas terör örgütü değil. Burada iki değerlendirme şekli var. Biri Hamas toplumsal ve siyasi bir rol oynuyor ve diğeri direniş. İşgalden vazgeçerseniz Hamas da sizinle mücadele etmemelidir. Hamas bir kurtuluş hareketidir."


2015-02-12 01:51:15
  • Ziyaret: 35623
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0