ABD'de bir camiye ilk defa mahya asılacak Merter Platformu Yüzlerce Kütüphane Oluşturma Hedefi Koydu ABD'de öldürülen 3 Müslüman genç defnedildi Neden susuyorsun Cinayetin nedeni "park sorunu"ndan fazlası Katar: Hamas bir terör örgütü değil Gazze'de İsrail karşıtı gösteri İranlı Sünni Alim: Sünnileri devrim kutlamalarına katılmaya çağırdı Görmez: Camilerimizi yeniden gözden geçirmeliyiz Hasan El Benna'nın torunu: Teslim etmeyin idam edecekler Ahmedinejad: Türkiye ve İran el ele vermesi gerekir ABD'de 3 Müslüman genç öldürüldü

Kosovalılar Mehmet Akif'i andı

İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy vefatının 77. yılında Kosova'da anıldı. Panelinde, milli şairimizin kişiliği ve eserleri ata diyarında katılımcılarla paylaşıldı.

İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif vefatının 77. yılı vesilesiyle Kosova'da anıldı. Akif'in babasının doğduğu topraklarda düzenlenen panele Türkiye ve Kosova'dan çok sayıda isim katıldı. Panelde Mehmet Akif'in hayatı ve kişiliği anlatıldı ve şiirler okundu.

Priştine ve İpek Yunus Emre Türk Kültür Merkezleri tarafından gerçekleştirilen "Mehmet Akif Ata Diyarında Anılıyor" panelinde, milli şairin kişiliği ve eserleri katılımcılarla paylaşıldı.

MEHMET DOĞAN DA KATILDI

Mehmet Akif'in vefatının 77. yıldönümü için düzenlenen etkinliğe Türkiye Yazarlar Birliği Onursal Başkanı Mehmet Doğan ve Yazarlar Birliği Başkan Yardımcısı Ahmet Fidan da katıldı.

Panelin ilk bölümünde akademisyenler Türk edebiyatında özel bir yeri olan Mehmet Akif’in bilinmeyen yönlerini değerlendirdi. Panelde Türkiye`den İbrahim Eryiğit, Vahab Akbaş ile Kosova`nın tanınmış şairleri Zeynel Beksaç ve Taner Güçlütürk de yer aldı. Şairler panel kapsamında Türkçe'nin yanı sıra Arnavutça ve Boşnakça şiirler okudular.

ULUSLARARASI BOYUTA TAŞINACAK

Mehmet Akif'in babasının doğduğu topraklardaki panele İpekliler büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık iki saat süren etkinliğin önümüzdeki yıldan itibaren genişletilmesi ve uluslararası bir boyuta taşınması hedefleniyor.
2013-12-31 12:15:07
  • Ziyaret: 41732
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0