ABD'de bir camiye ilk defa mahya asılacak Merter Platformu Yüzlerce Kütüphane Oluşturma Hedefi Koydu ABD'de öldürülen 3 Müslüman genç defnedildi Neden susuyorsun Cinayetin nedeni "park sorunu"ndan fazlası Katar: Hamas bir terör örgütü değil Gazze'de İsrail karşıtı gösteri İranlı Sünni Alim: Sünnileri devrim kutlamalarına katılmaya çağırdı Görmez: Camilerimizi yeniden gözden geçirmeliyiz Hasan El Benna'nın torunu: Teslim etmeyin idam edecekler Ahmedinejad: Türkiye ve İran el ele vermesi gerekir ABD'de 3 Müslüman genç öldürüldü

Küba'ya bir değil iki cami istiyor

Küba'ya bir değil iki cami istiyor
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tutkun, "Küba'da Müslüman ülkelerin katılımıyla Havana'ya bir cami yapılmasını kararlaştırdık. Cumhurbaşkanımızın Küba seyahatinde, Müslüman öğrencilerin yoğunlukta bulunduğu Santiago şehrine mütevazi bir cami yapılmasını talep edeceğiz" dedi.

TDV Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tutkun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bugün Küba seyahatine çıkacaklarını belirterek farklı sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklaşa "Aşk-ı Nebi" sergisi düzenleyeceklerini anlattı.

Tutkun, Küba'daki yaklaşık 3 bin 500 Müslüman için çeşitli çalışmalar yaptıklarını ve onların en önemli ihtiyacının ibadethane olduğunu söyledi.

'KÜBA'DAN İKİNCİ CAMİ TALEBİMİZ OLACAK'

Küba'ya ilk caminin yapılmasının artık kararlaştırıldığına ifade eden Tutkun, "Cumhurbaşkanımızın Küba seyahatinde, Müslüman öğrencilerin yoğunlukta bulunduğu Santiago şehrine minaresi olan mütevazi bir cami yapılmasını talep edeceğiz. Oraya bir mescit tarzında da olabilir" dedi.
2015-02-09 00:04:44
  • Ziyaret: 29293
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0