Almanya'da Hz. Muhammed karikatürleri yasaklandı Kuyrukluyıldız 11.500 yıl sonra yeniden geliyor Sıfır meridyeni Ayasofya Hilalinden geçiyordu Suriyeliler şimdi de soğuk ile mücadele ediyor 12 kişiye ağlayanlar 12 milyon Müslümanın ölümüne sessiz ÖSYS başvuruları ne zaman sona erecek? İslam, Almanya'nın bir parçasıdır görüşünü paylaşıyorum Avrupa camilerinden Paris saldırısına kınama En büyük üçüncü Osmanlı arşivi Bulgaristan'da New York polisine cuma hutbesi dinletildi Isınmak için çocuklarının elbiselerini yaktılar Netanyahu terörizmin simgesi

Myanmarlı Müslümanlardan soykırımı durdurun çağrısı

Myanmar'ın Arakan (Rakhine) eyaletinde Müslümanları hedef alan şiddet olayları Brüksel'de protesto edildi.

Avrupa'nın farklı ülkelerinden gelen bir grup Arakanlı Müslüman, Avrupa Birliği (AB) kurumlarının önünde toplanarak katliamların durması için Myanmar hükümetine baskı yapılmasını istedi.

Göstericiler AB yetkililerine, olayları yerinde araştırmak üzere Myanmar'a heyet gönderilmesi, katliamlara öncülük ettiğini öne sürdükleri Budist rahiplerin yargılanması ve Müslümanların haklarının yasal olarak tanınması için diplomatik girişimlerde bulunma çağrısı yaptı.

"Burmalı Müslümanlara soykırımı durdurun" pankartları ve katliam fotoğrafları taşıyan protestocular, uluslararası toplumun sessiz kalmaya devam etmesi halinde, "devam eden etnik temizliğin hedefine ulaşacağı" uyarısında bulundu.

Protestocuların dağıttığı bildiride, "Müslümanlara yapılan saldırılar öncesinde, radikal Budist çetelerin şiddet propagandası yaptığı ve Müslümanlarla ilgili söylentiler yayarak toplumu galeyana getirmeye çalıştıkları" belirtildi.

Bildiride, "Myanmar hükümetinin de göz yummasıyla Müslümanların evlerine ve camilere saldıran çetelerin katliamları ve yağma olaylarını, asker ve polisin gözü önünde gerçekleştirebildikleri" ifadesi yer aldı.

Protectocular bildiride ayrıca, "bazı iyi niyetli Budistlerin saldırılar öncesinde yaptığı ihbarlara rağmen resmi makamların hiçbir tedbir alınmadığını, bazı saldırılarda Müslümanlar tarafından yakalanarak güvenlik güçlerine teslim edilen elebaşlarının da gizlice serbest bırakıldığını" kaydetti.

AA

2013-04-04 14:55:06
  • Ziyaret: 10559
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0