ABD'de bir camiye ilk defa mahya asılacak Merter Platformu Yüzlerce Kütüphane Oluşturma Hedefi Koydu ABD'de öldürülen 3 Müslüman genç defnedildi Neden susuyorsun Cinayetin nedeni "park sorunu"ndan fazlası Katar: Hamas bir terör örgütü değil Gazze'de İsrail karşıtı gösteri İranlı Sünni Alim: Sünnileri devrim kutlamalarına katılmaya çağırdı Görmez: Camilerimizi yeniden gözden geçirmeliyiz Hasan El Benna'nın torunu: Teslim etmeyin idam edecekler Ahmedinejad: Türkiye ve İran el ele vermesi gerekir ABD'de 3 Müslüman genç öldürüldü

Said Nursi: Her sabah Abdülhamid'e dua ederim


II. Abdülhamid'le arasının kötü olduğu iddia edilen Bediüzzaman Said Nursi'nin, her sabah Sultan Abdülhamid Han için dua ettiği ortaya çıktı.

Sultan II. Abdülhamid’in vefatının 97. yıldönümü. Yıllarca Said Nursi ile Sultan Abdulhamid’in arasının kötü olduğu iddia edilmişti. Ancak hatıratlarda yer alan Said Nursi’nin talebeleri bu iddiayı yalanladı.

Her sabah Abdulhamid’e dua ediyorum

Vehbi Vakkasoğlu'nun "Başkasının Günahına Ağlayan Adam" kitabında Said Nursi’nin talebelerinden Mustafa Sungur’un naklettiğine göre Bediüzzaman, Abdulhamid için Veli ifadesini kullanıyor.

İşte kitaptan o bölüm:

"Sultan Abdülhamid, velidir. Ben, onu hususî dualarımın içine almışım. Her sabah, ‘Ya Rabbi, sen Sultan Abdülhamid Han ve Sultan Vahidüddin ve Hanedan-ı Osmaniye’den razı ol’ diye dualarımda yad ederim.”

RİSALEHABER
2015-02-12 01:17:07
  • Ziyaret: 33245
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0