ABD'de bir camiye ilk defa mahya asılacak Merter Platformu Yüzlerce Kütüphane Oluşturma Hedefi Koydu ABD'de öldürülen 3 Müslüman genç defnedildi Neden susuyorsun Cinayetin nedeni "park sorunu"ndan fazlası Katar: Hamas bir terör örgütü değil Gazze'de İsrail karşıtı gösteri İranlı Sünni Alim: Sünnileri devrim kutlamalarına katılmaya çağırdı Görmez: Camilerimizi yeniden gözden geçirmeliyiz Hasan El Benna'nın torunu: Teslim etmeyin idam edecekler Ahmedinejad: Türkiye ve İran el ele vermesi gerekir ABD'de 3 Müslüman genç öldürüldü

Türkiye genelinde Osmanlıca kursları başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Hayrât Vakfı arasından 2012 Nisan'ında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde tüm Türkiye'de açılan Osmanlı Türkçesi ve Kur'an-ı Kerim kurslarında yeni dönem dersleri başlıyor.

Bursa bölgesinde Hayrat Vakfı kurslarını koordine eden Osmanlı Eğitim ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Hüsrev Adiloğlu şu bilgileri verdi:

"Bu döneme kadar, son bir yılda açılan 150 kurstan 2057 vatandaşımız kursları başarıyla bitirerek sertifika almaya hak kazandı. Yeni dönem için şimdiye kadar gelen yoğun talep, halkımızın Osmanlı Türkçesi ve Kuran-ı Kerim kurslarına olan teveccühünün gittikçe arttığını göstermektedir. Osmanlı Türkçesi ve Kur'an derslerinin seçmeli ders olarak okullara girmesi Kur'an ve Osmanlıca'ya olan alakayı gün geçtikçe daha da arttıracaktır. Önümüzdeki hafta yeni bir kurs dönemi başlayacak. Hafta içi sabah, akşam ve hafta sonu seçenekleriyle ücretsiz olarak açılacak.
2013-11-14 12:24:47
  • Ziyaret: 42975
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0