ABD'de bir camiye ilk defa mahya asılacak Merter Platformu Yüzlerce Kütüphane Oluşturma Hedefi Koydu ABD'de öldürülen 3 Müslüman genç defnedildi Neden susuyorsun Cinayetin nedeni "park sorunu"ndan fazlası Katar: Hamas bir terör örgütü değil Gazze'de İsrail karşıtı gösteri İranlı Sünni Alim: Sünnileri devrim kutlamalarına katılmaya çağırdı Görmez: Camilerimizi yeniden gözden geçirmeliyiz Hasan El Benna'nın torunu: Teslim etmeyin idam edecekler Ahmedinejad: Türkiye ve İran el ele vermesi gerekir ABD'de 3 Müslüman genç öldürüldü

M.Sadık Arac

Köşe Yazıları

Muhterem Başkan;

Allah'ın selamı, rahmeti, bereketi Ümmet-i Muhammed'in ve sizlerin üzerine olsun.Tarih boyunca bu topraklar adam gibi adamlar yetiştirdi. Alparslanlar, Fatihler, Süleymanlar,Selimler son dönemlerde Menderesler, Özallar daha nice isimsiz kahramanlar. Ancak bu topraklar Müslümanlara yurt olalı sizin kadar çağının adamı bir kahraman yetiştirmedi. Hamdolsun zamanı en iyi anlayan ve ona göre hareket eden bir dünya liderimiz var. Yaptığınız maddi manevi hizmetleri saymakla bitirmek mümkün değil. Hatta bir kaçını bile yazmaktan kalemler aciz kalır. Vicdanı sükut etmemiş, gözü kör olmayanlar, kinleri dinlerinin önüne geçmemiş olanlar görüyor ve takdir ediyorlar. İstanbul'da Haliç, Ankara'da Mogan Gölü hizmetlerinizden sadece ikisi. Ankara Havaalanı yolu sanki bir tablo halini aldı. Memlekette yolsuz susuz köy kalmadı. Bütün bunları takdir etmek insaf ve vicdan işi tabi ki.

Sayın Başkan;

Bu topraklar üzerinde çok güzellikler yaşandığı gibi zaman zaman milleti canından usandıran olaylarda meydana gelmiştir. Genç Osman hadisesi,Patrona Halil İsyanı, 31 Mart Faciası, Menderes, Özal acısı milletin vicdanında hala kanayan bir yaradır. Allah korusun! Bu millet böyle acıları bir daha yaşamak istemiyor.

"Söylediğin her söz doğru olsun fakat her doğruyu her yerde söyleme. Sırrımı sakalımın bir teli bilse tamamını tıraş ederim. Vakitsiz öten horozun başını keserler. "Bu gerçekler tarih boyunca değişmedi. Kıyamete kadar da değişmeyecek.

Öteden beri memleketin başında iki bela var. Bütün dünyanın körüklediği iki bela. Birisi Kürt meselesi, birisi de alevi-sünni meselesi. Halledilmesi çok zor olan Kürt meselesini kısmen hallettiniz. Fakat alevi sünni meselesi çok zor bir mesele. Çok dikkat ve basiret isteyen bir konu. Size diktatör, dediğim dedikçi, diyenler aslında kasıtlı olarak diyorlar. Irak işgalinde masum Müslümanları birbirine karşı cinsel tacize zorlayan boyunlarına yular takıp çeken Conileri gördük ama anneyi bayıltıncaya kadar dövüp çocuğu bir tarafa fırlatıp çocuk arabasını parçalayanları görmemiştik. Belli ki bunlar Conilerden daha alçak. En ufak fırsatı değerlendirip yakan yıkan çapulcuları hangi analar doğurdu! Hangi okullarda yetiştiler. Demek ki geriye doğru bakıp düşünmeye ihtiyacımız var. Demek ki Milli Eğitimde, Diyanette, aile kurumlarında çok eksikliklerimiz var.

Sayın Başkan;

Son olaylar nedeniyle şer güçlerin ellerini boşa çıkarmak için Gezi Parkı ile ilgili mahkeme kararını lütfen uygulayın. Ve köprünü adını da aslında Mimar Sinan, Şeyh Şamil, TarasBulba, Mevlana,Eyüp Sultan koyabilirdiniz ama biz bugün bu olaylardan sonra istiyoruz ki;

Köprünün adı;Seyyid Rıza olsun. Bu vesileyle selam ve hürmetlerimi arz ederim.Allah yar ve yardımcınız olsun.

Not:Bu yazıyı okuyup da Sayın Başbakanı haberdar etmeyenlerin Allah'ın ve lanet etmek şanından olanların laneti üzerlerine olsun.


2013-06-15 00:01:24
Okunma Sayısı: 30030
Yasal Uyarı: Alem-i İslam yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Yazarın Önceki Yazıları: